Club

TOP 10 gadgetů současnosti

Milovníci gadgetů se rok co rok těší na úžasné novinky, které jim jsou prezentovány světovými značkami. Můžeme vás ujistit, že ani letos nebudete zklamaní. Ať už jste gameři, nadšenci pro chytré domácnosti nebo zkrátka jen fanoušci moderních technologií, zde si přijdete na své. Toto jsou podle časopis Esquire a Time ty nejvíce cool gadgety současnosti.

 

Magazín

 

Které gadgety patří mezi aktuální hity? Rozhodně by vaší pozornosti neměly ujít následující vychytávky!

 

1. Monitor Odyssey G9 s absolutním zakřivením od Samsungu

Na začátku roku 2020 rozšířil Samsung své portfolio herních monitorů o vskutku netradiční modely s názvem Odyssey. Jedním z nich je monitor Odyssey G9, který vás nadchne svým nadprůměrným zakřivením. Na rozdíl od běžných monitorů se zakřivením 1800R nebo 3600R tento disponuje až 1000R, což přináší gamerům zcela nový rozměr při hraní.

Dalšími aspekty, kterými vás jistě potěší, je také velký 49" monitor s DQHD rozlišením 5120×1440 pixelů, obnovovací frekvencí 240 Hz a podporou AMD FreeSync 2 a Nvidia G-Sync pro ještě plynulejší hraní bez jakýchkoliv limitů. Monitor Odyssey G9 se může v neposlední řadě pochlubit i skvostným designem – díky zakřivení a svítící polokouli Core Lighting v zadní části je schopen vytvořit až 52 barev a 5 světelných efektů.

 

 

2. Alienware Concept UFO od Dell

Další gamingová novinka pro tento rok je kříženec Nintenda Switch a běžného desktopového počítače od společnosti Dell. Tento unikátní gadget se jmenuje Alienware Concept UFO a u fanoušků her si vysloužil obrovský ohlas.

Jedná se o přenosný počítač s operačním systémem Windows 10, který dokonale zrcadlí vzhled Nintenda Switch. Tento prototyp je navíc vybaven osmipalcovým displejem s rozlišením 1 920 × 1 200 pixelů a oddělitelnými bočními ovladači ve stylu joy-conů. Alienware Concept UFO je rovněž přizpůsoben na připojení externích zařízeních jako je klávesnice a myš, což uživatelům dává možnost využít ho jako gamepad.

 

3. TV Sero od Samsungu s vertikálním režimem

Pokud místo hraní her dáváte přednost relaxaci u televize, pak vás jistě uchvátí nová Samsung Sero TV. Tato chytrá televize vůbec jako jedna z prvních na trhu dokáže přehrávat obsah jak v běžném horizontálním, tak ve vertikálním režimu.

Ve vertikálním režimu mohou uživatelé jednoduše zrcadlit obsah ze svého telefonu a prohlížet příspěvky ze sociálních sítí nebo z vlastní galerie v dokonalém poměru. Tvůrci ze Samsungu nezapomněli televizi obohatit o vysoce kvalitní QLED panel s 4K rozlišením.

 

4. Bezdrátová nabíječka POWERED 3v1

Jednou z největších uživatelských potřeb u elektroniky je velká výdrž baterie a rychlé nabíjení. Alespoň s touto druhou záležitostí může pomoci další novinka roku 2020, a tou je bezdrátová nabíječka POWERED 3v1 od Logitech

Právě ta umožňuje současné nabíjení až pro tři Apple produkty: iPhone, Apple Watch a AirPods. Stačí zařízení umístit do správné polohy a užít si bleskové nabíjení. Dvě hlavní plochy umí dodávat výkon až 10 W, hodinkový adaptér pak maximálně 5 W. Pokud nemáte AirPods, tak zbylé místo můžete využít pro dobití dalšího iPhonu.

 

5. Notebook Lenovo ThinkPad X1 Fold s ohybatelným displejem

V krasojízdě nejnovější elektroniky budeme pokračovat s unikátním notebookem od společnosti Lenovo. Ta letos přišla s novým Thinkpadem X1 Fold, který jako první notebook vůbec disponuje ohebným displejem.

Základem Lenovo ThinkPad X1 Fold je 13,3“ dotykový displej s rozlišením 2 048 × 1 536 pixelů. Tento displej můžete ohnout zhruba v polovině, a proto se dá bez problému využít i jako tablet. K psaní pak můžete využít klasickou hardwarovou klávesnici, dotykovou klávesnici nebo intuitivní pero, které je součástí notebooku. Jeho další výhodou je jeho kompaktnost – v zavřeném stavu dosahuje rozměrů 158 × 236 mm, což je zhruba polovina velikosti klasického 13,3" notebooku.

 

6. Fitbit Charge 4

Oblíbenou novinkou roku 2020 je rovněž Fitbit Charge 4, který kromě nového dotykového displeje, GPS a NFC vytahuje další eso z rukávu. Fitbit se svým vylepšeným softwarem nyní používá také hardware pro sledování pulzu, který umožňuje měřit objem kyslíku v krvi.

Tato speciální funkce může být mimořádně užitečná zejména u majitelů, kteří trpí spánkovou apnoe – poruchou spánku, v jejímž důsledku člověk opakovaně přestává dýchat. Jen podle statistik spánková apnoe postihuje přibližně 1,5 milionu lidí ve Velké Británii, z nichž mnoho je nediagnostikováno. Díky funkci Fitbitu Charge 4 mohou uživatelé lépe sledovat svůj zdravotní stav a v případě komplikací rychle zasáhnout.

 

7. Domácí čistička vody Hydraloop

Nyní se přesuneme více do oblasti chytrých gadgetů v domácnosti, ve které jednoznačně zabodovalo zařízení Hydraloop vyvinuté stejnojmenným nizozemským start-upem. Jedná se o přístroj o velikosti ledničky, který perfektně poslouží jako domácí čistička vod.

Podle jejich tvůrců je Hydraloop schopný recyklovat až 85 % vody z domácnosti, která se pak vrací zpět do praček, sprch, toalet, bazénů nebo myček ve formě užitkové vody. Díky tomu může čtyřčlenná domácnost ušetřit až 75 000 litrů vody.

 

8. Robot Furbo Dog pro hlídání domácích mazlíčků

Další chytrou novinku uvítají zejména starostliví majitelé čtyřnohých mazlíčků. Jedná se o inteligentního robota, který bude hlídat vašeho pejska, zatímco jste pryč. Furbo Dog je vybaven kamerou s rozlišením full HD a nočním viděním, díky čemuž mohou majitelé sledovat svého mazlíčka ve dne i v noci v reálném čase prostřednictvím speciální aplikace.

To je ovšem pouze zlomek toho, co toto chytré zařízení umí. Krom špičkové kamery disponuje také senzorem, který detekuje, když pejsek štěká. V takovém okamžiku odešle majitelům oznámení, abys mohli zkontrolovat, co se doma děje nebo na něj prostřednictvím aplikace promluvit, aby se uklidnil. Třešničkou na dortu je schopnost robota dávat mazlíčkům uložené sladkosti. Sami uživatelé mohou dát Furbo Dog povel, aby jim dobrotu vydal.

 

9. Tile Pro Tracker pro trackování ztracených věcí

Také se vám stává, že někam odložíte své klíče či peněženku a pak je nemůžete najít? Tento gadget za vás vyřeší problém ztrácení věcí jednou pro vždy. Americká společnost Tile vyvinula šikovný Tile pro Tracker, který vám pomůže najít vše, co k němu jednou připojíte.

Tato technologie funguje na principu Bluetooth. Stačí když čip Tile připojíte k jakékoliv věci, která se vám často nedaří nají a nainstalujete si stejnojmennou aplikaci. Pokaždé když danou věc nebudete schopni najít, stačí se podívat do aplikace, kde se zobrazí její přesná poloha. Dávejte ovšem pozor, Tile Pro Tracker má maximální dosah 400 metrů.

 

10. Domácí robot Ballie od Samsungu

Velkou oblibu u milovníků chytrých domácností si vydobyl také robotický společník Ballie od společnosti Samsung. Jedná se o gadget ve tvaru koule, který je plně vybaven kamery a senzory pro efektivní sledování vašeho domova. Toto roztomilé zařízení může ovládat nejrůznější funkce chytré domácnosti (nastavení klimatizace, spuštění žaluzie, světla, alarmu) a posílat fotografie či videa z vašeho domova přímo na telefon. Ballie od Samsungu tak dokonale poslouží jako oči a uši vašeho domova, zatímco jste pryč. 

Letošní seznam novinkových gadgetů je nepochybně pestrý. Jestliže vás tento výběr zaujal, doporučujeme sledovat oficiální stránky jednotlivých značek a výrobců, na kterých najdete veškeré detaily, ceny i uživatelské recenze. Smršť nových gadgetů je už v plném proudu! 

 

 

Připravila: Petra Pruden

Foto: archiv firem