CoolClub pro IT odborníky

Ubisoft konečně vyslyšel fanoušky Assassin’s Creed: Mirage přišel jako na zavolanou

20.10.2023

Ubisoft, tvůrce Assassin‘s Creed, vyslyšel fanoušky a vydal nový titul Mirage. Hra reflektuje kritiku hráčů, kterým chyběl původní kompaktní a detailnější herní svět s plížením asasínů ve stínech. Podařilo se to?  

 

PlayCool

 

Assassin’s Creed letos oslaví už 16 let od svého úplně prvního vydání. Tento fenomén od té doby vydal nespočet nových dílů, ale i herních odboček, mnoho knih, deskových her, i vlastní film.

Během let se hra samozřejmě vyvíjela a z původních poměrně přímočarých příběhů se stala akční RPG hrou. A právě to se celé řadě fanoušků přestávalo líbit.

Od egyptského dílu Origins přibývalo stále více map i stopáže a obecně se šlo ve hře spíše směrem k open-world RPG, což kritizoval nejeden hráč.

Ubisoft, tvůrci Assassin’s Creed, se proto rozhodli jít jim naproti projektem Mirage. A ačkoliv bylo vydání titulu původně v plánu 12. října, nakonec se tvůrci rozhodli pro dřívější termín.

Hra spatřila světlo světa už 5. října 2023. Dostupná je hra na počítači, PS5, PS5 Xbox Series X/S a Xbox One.

 

Co je jinak?

Tentokrát tu nehledejte rozlehlé světy, ale naopak uzavřenější akční dobrodružství soustředěné na stealth. Titul má také menší mapu a ucelenější příběh. Pokud jste dlouholetými příznivci, pravděpodobně ucítíte nostalgii.

Stáne se z vás totiž opět nefalšovaný asasín s kápí, skrytou čepelí a vracíte se zpět na Blízký východ. Příběh už předestřely trailery, a tak fanoušky nic nepřekvapí.

Celý se točí kolem Basima, hlavního hrdiny z Valhally, který se vydává na cestu k řádu asasínů. Hlavní je ale především nová mapa a méně RPG prvků s úplným odklonem od těžkých zbraní. Jsme zpět u plížení ve stínech, schovávání těl, tichému zabíjení a úprky zpět do skrýše.

Hra sice úplně neuchvátí dechberoucím příběhem, ale vrátí vás zpátky ke kořenům Assassin’s Creed. Tak, jak to Ubisoft zamýšlel.

 

 

Připravila: Petra Sauerová