CoolClub pro IT odborníky

Filmové kino hity 2023: 5 nejočekávanějších snímků do konce roku

01.08.2023

Nezmeškejte ty nejvíce očekávané filmové novinky, které se ještě do konce roku objeví v kinech. Pokud se tedy kvůli právě probíhající stávce v Hollywoodu neodloží na příští rok. Které to jsou?  

 

CoolMovie

 

Je to až neuvěřitelné, ale polovina roku je za námi. To znamená jediné, kino sezóna vrcholí a od srpna nás v kinech čekají skutečně jen trháky. Pokud se tam tedy kvůli stávce herců a scénáristů, zkrátka v souvislosti s problémy v Hollywoodu, ještě letos dostanou.

 

Minulé Životy

Toužíte-li po klasické romanci, kterých se aktuálně nedostává na plátno tolik, pak jsou Minulé životy ten film, který stojí za shlédnutí. Dvojice do sebe byla zamilovaná v dětském věku, nyní se po více než dvaceti letech setkávají, jak to dopadne?
Rozhodně si v kině popláčete, a to už od 27. července.

 

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech

Pamatujete na Hladové hry, veleúspěšnou sci-fi sérii o Katniss Everdeen? Nyní je zpět. Nejedná se ale o pokračování, nýbrž o prequel. Tentokrát se se snímkem vrátíte do Panemu přibližně šedesát let před události z hlavní trilogie. Posunul se někam tvůrčí tým původních čtyř filmů? A má postapokalyptická Amerika ještě co nabídnout?
Zjistěte to sami, v kinech od 16. listopadu.

 

 

Napoleon

To, že britský režisér Ridley Scott nemá problém ohnout historická fakta, jak se mu zlíbí, je už fakt, na který si diváci museli zvyknout. Jak se mu ale podaří zpracovat trochu ošemetné téma vzestupu a pádu francouzského císaře?
Jak s touto historickou událostí, ale i odkazem na film Abela Gance z roku 1927 naložil, se dozvíte v kinech od 23. listopadu.

 

Wonka

Ačkoliv se film Karlík a továrna na čokoládu odehrává v průběhu roku, je často považován za vánoční film. Možná i proto se o úspěch právě v adventním čase pokusí nový film s názvem Wonka. Ten se ve snímku vrací do mladých let výrobce čokolády a v hlavní roli ho ztvární Timothée Chalamet.
V kinech se tímto snímkem budete moci naladit do sváteční a pohodové atmosféry od 14. prosince.

 

Aquaman and the Lost Kingdom

Jedním z posledních kino hitovek letošního roku bude pokračování komiksového příběhu o vodním polobohovi z bájné Atlantidy. A jako byl první díl neskutečnou akční jízdou, dvojka by měla být ještě větším, barevnějším a šílenějším počinem. I tenkrát se můžete těšit na Jasona Momoa.
Film odvysílá svou kino premiéru 21. prosince, ale i zde Warner Brothers zvažují odsun kvůli herecké stávce v Hollywoodu.

 

 

Připravila: Petra Sauerová