CoolClub pro IT odborníky

LinkedIn přichází se statistikami za rok 2022: CoolPeople je skutečně jedničkou na trhu

18.01.2023

LinkedIn je sociální síť, která ještě do roku 2020 sloužila především jako networkingová platforma pro profesionály v různých oborech. Nyní je platforma ale spíše vnímaná jako jedna z nejlepších sociálních sítí právě pro byznys. V CoolPeople se bere LinkedIn vážně a dobře zvolená strategie přináší ovoce. Z přehledu LinkedIn 2022 vyplývá, že je CoolPeople skutečně jedničkou ve svém oboru.  

 

CoolNovinky

Vilém Terich CMO CoolPeople

 

Sociální sítě jsou dnes jedním z významných marketingových komunikačních kanálů, díky nimž je možné, jak posílit povědomí o značce společnosti, rozšířit ji mezi správnou cílovou skupinu, tak i provázaně fungovat s ostatními nástroji. Každá sociální síť je ale trochu jiná a je především určena jinému publiku.

Působením na LinkedIn je totiž možné získat nové kontakty z konkrétní oblasti podnikání, následně je přeměnit v leady, tedy potenciální klienty, budovat s nimi nejen vzájemné vztahy, ale i důvěru.

Jedním ze způsobů, jak lze dosáhnout vyšší viditelnosti nebo chcete-li sledovanosti na LinkedIn je sdílení příspěvků, ať už jde o novinky, informace nebo články. Zkrátka konzistentním působením, sdílením relevantního a zajímavého obsahu pro cílovou skupinu. A jedním z důležitých faktorů ovlivňujících výsledek jsou zcela jistě i hashtagy.

 

 

CoolPeople si svou identitu a značku na LinkedIn buduje už několik let pravidelným přispíváním, sdílením videoobsahu, ale i článků. A to i díky, možná na první pohled ne tak důležitému, hashtagu #coolpeople.

Vilém Terich, CMO společnosti CoolPeople, který stojí za realizací této strategie, v rozhovoru uvedl, že se nepovažuje za LinkedIn osobnost, ale za člověka, který této sociální síti rozumí a umí se na ní pohybovat. A tak v době, cca před 4 lety, kdy tento hashtag začal implementovat, dokázal určit, že jeho užívání a tagování v příspěvcích časem určitě přinese své ovoce.  

Jak vlastně hashtagy na LinkedIn fungují? "Hashtagy nám pomáhají najít relevantní témata a zájmy. Díky tomu se do nich můžeme zapojit. Fungují jako klíčová slova, která se zobrazují ve výsledcích vyhledávání. Zároveň je to signature vaší značky, zaměstnanců, služeb, produktů a pomáhá to v budování značky," řekl Vilém Terich a dodal, že je také důležité pamatovat na počet hastagů. "Zvolte si relevantní počet pro vaši cílovou skupinu. Platí ale pravidlo: mnoho hashtagů = méně zobrazení. Kazíte si tím pak celkový dosah."

Důkazem je fakt, že LinkedIn vyhodnotil #coolpeople jako jedničku mezi TOP hashtagy v ČR za rok 2022.

 

TOP 10 nejpopulárnějších # v ČR

  1. #coolpeople
  2. #hiring
  3. #informationtechnology
  4. #czechrepublic
  5. #prague
  6. #marketing
  7. #praha
  8. #czech
  9. #kudos
  10. #newsletter

* zdroj dat: oficiální statistika LinkedIn 2022

 

 

A nejen to, ukázalo se, že CoolPeople je v České republice skutečně jedničkou na trhu v oboru Recruitingu. LinkedIn totiž přichází s přehledem a statistikami za rok 2022, kde uvádí, že CoolPeople zaujímá první pozici s velmi dobrým výsledkem 11 686 sledujících, kterým předběhl konkurenta z druhé pozice s celkem podstatným rozdílem 2 849 followerů.

Toto ale CoolPeople nestačí a především nezastaví, dynamická a progresivní společnost má v plánu růst i nadále. Vilém Terich, CMO společnosti, uvádí, že aktuálně se CoolPeople rovná globálním hráčům na českém trhu, ale to se budou snažit předběhnout. Aktuálně CoolPeople roste mílovými kroky a dále chce usilovat o to, být TOP nejen na českém LinkedIn.

 

 

Připravila: Petra Sauerová