CoolClub pro IT odborníky

O patro větší CoolPeople

Ježíšek přinesl CoolPeople štědrou nadílku, která se tak úplně nedala zabalit pod stromeček. Pražská pobočka CoolPeople dostala další kancelářské prostory, do nichž v tomto roce přivítá 80 nových kolegů.

 

CoolNovinky

 

Nové prostory, které rozšíří ty stávající, se nacházejí ve stejné budově, kde pobočka sídlí nyní (Budova City Element na Pankráci), jen o několik pater níž, ve 4. podlaží. „Už při podepisování kontraktu na stávající prostory jsme měli tušení, že nám po dokončení, tedy v době stěhování, budou těsné. Společnosti se ale podařilo v relativně krátkém čase natolik vyrůst, že nám současné prostory přestaly stačit. Ve stávajících prostorách v Praze se nám velmi líbí, a proto jsme k našemu patru jednoduše přidali další patro,“ vysvětluje zakladatel společnosti Milan Čálek. A na podobný model se připravuje i v dalších letech. „CoolPeople je úspěšná firma, která každý rok roste zhruba o 30%. Na rok 2020 máme ambiciózní plán tento růst zvednout minimálně na 100% oproti roku 2019, a to nejen v Praze ale i Brně, Bratislavě a Vídni, kde lokálně působíme,“ dodává Čálek. Hlavním důvodem dynamického interního růstu je úspěch společnosti na trhu, která za dobu své existence vypilovala svoji byznys strategii natolik, že musí růst, aby mohla uspokojit všechny poptávky. „CoolPeople patří mezi špičku v nejtěžším oboru – vyhledávání IT odborníků. Za 14 let našeho působení na trhu máme velmi propracovaný systém práce, jak a kde najít kandidáty, které potřebujeme. Jakým způsobem je oslovit a zpracovat celý proces až do úspěšného nástupu k nám do interna, potažmo na pozice klientů.“

 

40 nových kolegů do Prahy

Hlavní rozdíl, kterým se společnost odlišuje od ostatních společností v oboru, a také největším důvodem, proč je CoolPeople na trhu tak úspěšná, tím pádem i rychle a dobře roste, je podle Čálka agilní a proaktivní přístup a neustálá inovace. „Používáme i klasickou inzerci, ale klíčové je mít dosah na správné kandidáty a umět je efektivně a unikátně oslovit, odlišně než ostatní hráči a konkurenti na trhu. Jenom pro zajímavost - naše oddělení sourcing, které se tímto zabývá, má dnes více než 60 kolegů a čím dál větší váhu mají i sociální sítě.“ Aktuálně hledá společnost posily do pobočky v Praze: zhruba 20 nových kolegů do obchodního oddělení (sales) a 20 nových kolegů do oddělení sourcing (recruitment). „Podobné počty však hledáme v ostatních lokalitách s tím, že dohromady hledáme zhruba 100 nových kolegů. V tuto chvíli se snažíme dostat na špici v každé lokalitě, kde působíme, byť je to na úkor rozvoje v dalších zemích. To ale bude zase logický následný další krok v příštích letech,“ doplňuje Čálek.

 

 

Stabilní mezinárodní společnost s duchem start-upu

Co CoolPeople svým zaměstnancům může nabídnout, v čem je její největší přidaná hodnota? „Naše největší přidaná hodnota je zázemí a stabilita velké mezinárodní společnosti, ruku v ruce s mentalitou a způsobem fungování mladého start-upu. CoolPeople má dnes téměř dokonalou pozici, co má fungovat, funguje a zároveň je inovativní, flexibilní a agilní jako start-up. Nejsme korporace, vše řešíme rychle a efektivně. Máme jednoduchou organizační strukturu, pravidla a minimum administrativy,“ popisuje Čálek a dodává: „Co je ale nejdůležitější a co kandidáti oceňují nejvíce, je naše obrovsky silné „momentum“ – hybná síla, která nás neustále tlačí kupředu, dokázat více, poskytovat lepší služby, být neustále na špici a vzorem pro ostatní na trhu.“ Taková atmosféra a nároky ale samozřejmě nejsou pro každého. „Jistě, ne každý má v sobě náturu „kapitána“ a raději se pomyslně veze jako „námořník“. Proto v každém kandidátovi, který k nám přijde na pohovor, já osobně hledám jeho vnitřní „motor“ - motivaci, která ho tlačí neustále dopředu jak v pracovním, tak i v osobním životě. Klíčová je pro nás touha neustále se zlepšovat a růst. Znalosti a zkušenosti jsou pro nás až na druhém místě," uzavírá Milan Čálek.

Nové prostory CoolPeople otevře v únoru 2020, centrální recepcí zůstává i nadále recepce v 7. patře.