CoolClub pro IT odborníky

PlayStation Portal je nyní k dispozici v České republice a je o něj vělký zájem

26.01.2024

Konkurence na poli gaming vybavení je krutá. V ohledu handheldů jasně vede Nintendo a u kapesních PC zase Steam Deck. Proto se PlayStation rozhodl vsadit na jinou kartu.

 

PlayCool

 

PlayStation přichází s dálkovým ovladačem Portal, přestože se na první dobrou tváří jako další kapesní konzole, není tomu tak. Zařízení je totiž určené pro užití v domácnosti, kde máte svůj PlayStation 5.

PlayStation Portal má velmi specifické zaměření, funguje tak, že z konzole PS5 můžete vysílat obraz, a tak hrát všechny hry z velké konzole bez nutnosti televize.

 

Konečně i v Česku

Portal se už nějakou dobu prodává v zahraničí, do Česka ale dorazil až nyní. V obchodech ho najdete za 5 390 Kč. Ukazuje se ale, že je o nástroj velký zájem a krabice v obchodech mizí před očima. Zásoby totiž nejsou zrovna velké a řada tuzemských obchodníků tvrdí, že další kusy budou dostupné až v únoru.

 

 

Jak ho zprovoznit

Manipulace s ovladačem je jednoduchá. Stačí Portal připojit ke stejné Wi-Fi, ke které je připojena vaše konzole PS5. Pak už stačí mít pouze kvalitní připojení k internetu, přičemž PlayStation doporučuje minimální rychlost 5 Mb/s a pro lepší zážitek 15 Mb/s, pak už se můžete pustit do hraní.

Portal zahrnuje veškeré ovládací prvky z Dualsense, a to i včetně haptiky a adaptivních spouští.

Zařízení je skutečně specifické, a ne každý ho využije. Pokud si ho ale pořídíte, je zcela jasné, že si hraní užijete se vším všudy.

 

 

Připravila: Petra Sauerová
Foto: Playstation